Jak wykonywane są groby urnowe?

groby urnowe - kamieniarstwo-zajac.pl

Jak wykonywane są groby urnowe?

Groby urnowe są coraz bardziej popularne. Wiele osób wybiera kremację, jako sposób pochówku. Mają na to wpływ zarówno pobudki osobiste, jak i finansowe. Więcej na temat dylematu, co jest lepsze – urna czy trumna, pisaliśmy już na naszym blogu. Teraz pora przyjrzeć się więc samym grobom urnowym, w których urny są umieszczane. Jak wyglądają, z czego i w jaki sposób są wykonywane? Kamieniarstwo Zając, producent grobów urnowych z przyjemnością przybliży szczegóły swojej pracy.

Groby urnowe – jak wyglądają?

Groby urnowe są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, tak jak standardowe nagrobki na trumny. Najczęściej są to kamienie naturalne (granit lub marmur), ale coraz popularniejszy staje się również konglomerat o różnych wybarwieniach. Płyty nagrobkowe wycinane są za pomocą specjalnych maszyn, a na nich można umieszczać też różne ozdoby, które powstają w oparciu o życzenie klienta. Groby urnowe występują w wersji pojedynczej, jak i mnogiej, oferując wiele miejsc pochówku. Osadzane są na betonowych elementach lub po prostu na ziemi. Są znacznie mniejsze niż standardowe nagrobki, ponieważ urna nie wymaga dużej przestrzeni. Stanowią więc zarazem oszczędność miejsca na cmentarzu, a staje się to coraz ważniejszą kwestią. Z reguły każda firma dysponuje kolekcją szablonów grobów do wyboru, w obrębie których odbywa się współpraca z klientem. Kamieniarstwo Zając również pracuje na tej zasadzie. Pokazujemy klientowi katalog, z którego może wybrać gotowy wzór lub też bazować na nim przy własnym projekcie.

Kolumbarium  w przypadku grobu zbiorowego

Jeśli mowa o grobowcach zbiorowych, te przeznaczone na wiele urn to kolumbaria. Nasza firma również je oferuje. Kolumbarium to grobowiec na urny, który może pomieścić od kilku do nawet kilkuset urn. Traktowany jest zazwyczaj jako grobowiec rodzinny. Nie każda firma podejmuje się wykonania tej pięknej budowli cmentarnej, która efektownie wygląda, a przy tym pozwala w jednym miejscu pochować wszystkie bliskie sobie osoby. Początki kolumbarium sięgają czasów starożytnych. Choć te groby urnowe straciły na jakiś czas popularność, ze względu na pochówek chrześcijański jedynie w trumnach, to obecnie nie stanowią już takiej rzadkości. Można spotkać je zwłaszcza na dużych cmentarzach, w metropoliach. Urny ustawia się w nich w kolumnach, a przy każdej z ich znajduje się tablica. Dzięki niemal 30-letniemu doświadczeniu, Kamieniarstwo Zając wykonuje również kolumbaria, spełniając oczekiwania każdego klienta.

Groby – własny projekt to dla nas żaden problem!

Chcesz, aby projekt grobowca dla bliskiej osoby był wyjątkowy? Masz swoją wizję na to, jak powinien wyglądać? Wykonujemy również groby według własnych projektów. Pomagamy przy ich tworzeniu, służąc swoim fachowym doradztwem. Oferujemy zarówno groby urnowe, jak i standardowe nagrobki na trumny. Pomagamy dobrać odpowiedni materiał, sugerujemy dobór kształtu, a także projektujemy ozdobne wykończenia i pomniki. Groby własnego projektu spełniają wszelkie oczekiwania naszych klientów, projektujemy je w staranny sposób, a dodatkowo wykańczamy w trosce o szczegóły, oddając szacunek dla pochowanych w nich osób.

Profesjonalna budowa nagrobków Kamieniarstwo Zając

Nasza firma opiera swoje działanie na najwyższej jakości materiałach, a także sprawdzonych metodach. Od 1992 roku oferujemy profesjonalne usługi w branży kamieniarskiej, realizując kolejne zamówienia na groby urnowe, grobowce, kolumbaria, jak i wiele innych wyrobów, także tych budowlanych np.: parapety, kominki itp. Nasze usługi stanowią gwarancję wysokiej klasy wykonania oraz wykończenia projektu, a przy tym realizacji zawsze w terminie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, jak i kontaktu – odpowiemy na pytania, podając wszelkie szczegóły.

No Comments

Post A Comment