Kolumbarium jako miejsce pochówku

kolumbarium - kamieniarstwo-zajac.pl

Kolumbarium jako miejsce pochówku

Wiele osób nie wie, że urny wymagają budowy specjalnego nagrobka. Kolumbarium to grobowiec na urny, gwarantujący oszczędność miejsca oraz elegancką formę pochówku bliskiej osoby. Jeśli więc znalazłeś się w sytuacji, w której wybierasz miejsce spoczynku, chcesz podjąć najlepszą decyzję w tej kwestii, polecamy dalsze przeczytanie artykułu. Pamiętaj, że projekt, jak i wykonanie kolumbarium możesz zlecić firmie Kamieniarstwo Zając z prawie 30-letnim doświadczeniem.

Jakie miejsce pochówku wybrać?

Pochówek w urnie staje się coraz popularniejszy ze względu na niższe koszty. Chociaż panuje przekonanie, że cena urny oraz miejsca na cmentarzu jest wysoka, to jednak koszty pochówku są znacznie większe w przypadku tradycyjnego pogrzebu. Jednak obojętne, czy wybierzesz pochówek w urnie czy trumnie, szczątki muszą spocząć na cmentarzu. Polskie prawo nie pozwala na przetrzymywanie urny z prochami w domu czy rozsypywanie ich w wybranym miejscu, co jest popularną praktyką na zachodzie. Obojętne więc czy wybieramy tradycyjny pochówek czy kremację, trzeba znaleźć miejsce dla zmarłego na konkretnym cmentarzu.

W czym chowane są urny?

Jak wspomnieliśmy urny są chowane w specjalnych grobowcach – kolumbarium. To grobowiec na kształt betonowego muru z otworami na urny. Podczas pogrzebu urnę wkłada się po prostu do jednego z nich. Otwór zostaje następnie zamurowany i umieszczana jest na przodzie tabliczka z imieniem i nazwiskiem oraz datą urodzenia i śmierci. Kolumbarium jest więc grobowcem zbiorowym. Często powstaje jako nagrobek dla całej rodziny, jednak może być również już wybudowane na cmentarzu i wynajmowane w nim są miejsca.

Kolumbarium to jednak nie jedyne miejsce, w którym na cmentarzu chowa się  urny. Czasami znajduje się na nim specjalny sektor, w którym urny w tradycyjny sposób zakopuje się w ziemi, a na powierzchni stawia tabliczki z danymi zmarłej osoby. Co więcej polskie prawo pozwala również na wkładanie urny do zwykłego grobu, w którym znajduje się miejsce. Groby rodzinne zakładają pochówek wielu osób, dlatego mogą być w nich umieszczane zarówno trumny, jak i urny.

Kolumbarium – wykonamy projekt grobowca

Jeśli decydujesz się na pochówek urny w kolumbarium wykonamy projekt nagrobka według Twoich oczekiwań. Nasza firma posiada duże doświadczenie w tworzeniu wszelkiego rodzaju wyrobów granitowych, marmurowych, jak i produktów z konglomeratu. Sprawdź naszą ofertę na grobowce i nagrobki, ale też wyroby budowlane. Oferujemy również prace okazjonalne np.: wykonanie pomników. Zawsze wykorzystujemy w swojej pracy najwyższej jakości materiały i dbamy o detale. Wybierając Kamieniarstwo Zając możesz więc być pewien, że Twoje zamówienie zostanie dobrze wykonane.

Kamieniarstwo Zająć to firma z tradycjami i doświadczeniem

Zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy rodzinną firmą z Certyfikatem Mistrzowskim. Nasze realizacje znajdują się różnych miejscowościach – Koszalinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Wałbrzychu, Sandomierzu, Busku Zdroju, Koninie, Poniatowej. Poza tym mieliśmy przyjemność budować kilka obiektów w Bawarii w Niemczech. Zaufaj naszemu doświadczeniu – z chęcią nawiążemy z Tobą współpracę i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb.

No Comments

Post A Comment