Co powinno być uwzględnione w projekcie kolumbarium?

projekt kolumbarium

Co powinno być uwzględnione w projekcie kolumbarium?

Kolumbarium jest budowlą cmentarną i pełni funkcję zbiorowego grobowca. Składa się z wielu komór, w których umieszcza się urny z prochami zmarłych osób. Ponieważ jego budowa jest coraz popularniejsza, warto sporządzić dobrze wykonany projekt kolumbarium. Co powinien zawierać? Zapraszamy do artykułu.

 

Coraz większa popularność kolumbariów w Polsce

Budowa kolumbarium jest coraz powszechniejsza na terenie naszego kraju. Jest to związane z kremacją zwłok, która także jest coraz częstszym zjawiskiem. Pochówek w urnach jest dozwolony w większych miastach Polski. Budowa kolumbarium ma wiele zalet, dlatego jest to rozwiązanie często stosowane. Także coraz więcej firm poszerza swój zakres działań o budowę kolumbarium, jak również oferuje akcesoria na nie.

Warto zainwestować w profesjonalny projekt kolumbarium

Nowoczesne kolumbarium jest alternatywą dla pochówku zmarłego w tradycyjnym miejscu spoczynku. Ważne więc, by je od początku dobrze zaprojektować oraz wykonać. Warto zaznaczyć też, że budowla powinna wytrzymać w nienaruszonym stanie przez długie lata, więc dobrze, jeśli jest wykonana z solidnego materiału. Zasadniczym powodem, dla którego coraz częściej stawia się kolumbaria, jest coraz większy problem z miejscami na cmentarzach. Zwłaszcza dotyczy to cmentarzy znajdujących się blisko centrum miasta.

Co należy mieć na względzie, projektując kolumbarium?

W nowoczesnym projekcie kolumbarium, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jest to m.in rodzaj gleb, usytuowanie, elementy krajobrazu i pobliskie obiekty architektoniczne. W zależności od klimatu i innych czynników przyrodniczych, powinno się dobierać odpowiednie materiały budowlane. Miejsce ma zapewnić przybyłym maksimum komfortu, szczególnie jeśli chodzi o prywatność i spokój. Warto wspomnieć, że jest kilka faz projektowania kolumbarium. W pierwszej, chodzi o stworzenie projektu generalnego, w którym będą ustalone granice projektu, koszt, jak również terminarz. Dobrze jest, by kolumbarium wpasowało się swoim designem w pobliską przyrodę oraz posiadało miejsce do zadumy dla osób przybyłych. Obowiązkowo, w projekcie kolumbarium powinny być zawarte wszelkie regulacje prawne dotyczące jego budowy.

Kamieniarstwo Zając oferuje projekt kolumbarium dopasowany idealnie do otoczenia

Ponieważ realizacja kolumbarium jest poważnym zadaniem, wykonawca powinien dobrze się do niego przygotować. Wiemy, jak ważna jest pamięć o osobach, które odeszły, dlatego też w swoich pracach przykładamy maksimum uwagi do estetyki, funkcjonalności i eleganckiego wyglądu. Wykonując projekt kolumbarium, bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty jego powstawania, nie tylko wygląd, ale też regulacje prawne. Przykładamy najwyższą wagę do powierzonych projektów. Doświadczenie, które zdobyliśmy przez kilkadziesiąt lat pozwala nam działać na wielu płaszczyznach. Korzystając z oferty Kamieniarstwo Zając, mają Państwo gwarancję zastosowania produktów najwyższej jakości.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą działalnością, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

 

No Comments

Post A Comment