Dlaczego kolumbaria stają się coraz popularniejsze?

kolumbaria - kamieniarstwo-zajac.pl

Dlaczego kolumbaria stają się coraz popularniejsze?

Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej klientów zamawia kolumbaria. Nie tylko chodzi o rosnącą popularność kremacji i pochówku w urnach, ale też o inne aspekty. Jeśli i Ty rozważasz budowę pojedynczego grobowca, nagrobka albo właśnie kolumbarium, mamy dla Ciebie zestawienie korzyści, jakie niesie za sobą wybór tego ostatniego. Projekt kolumbarium oraz jego realizację wykonujemy w Kamieniarstwo Zając – firmie z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży.

Kolumbaria w kontekście praktycznym

Pierwszym powodem, dla którego warto zainwestować w kolumbarium jest oszczędność miejsca. Nie tylko decydują się na nie osoby prywatne, ale i zarządcy cmentarzy. Konieczność wyznaczania ciągle nowych miejsc pochówku wymaga rozbudowywania cmentarzy albo szukania alternatywnych rozwiązań. W szczególności dotyczy to cmentarzy, które istnieją od bardzo dawna, już były rozbudowywane i nie ma możliwości dalszego poszerzania ich powierzchni. Średnio w kupowanym miejscu pochówku przeznaczonym dla 2 osób może bowiem powstać kolumbarium na nawet 120 urn. Oszczędność miejsca jest więc ogromna, a obecnie wykonywane kolumbaria nie ustępują niczym grobowcom, ani w funkcjonalności ani w wyglądzie.

Niższe koszty miejsca w kolumbarium

Średnio parcela z grobowcem kosztuje nawet do 5 tys. złotych, wykonanie nagrobka do 8 tys. złotych, a wykup miejsca na 20 lat 500 zł. Nisza w kolumbarium, z wykupem miejsca na 20-25 lat to natomiast wydatek rzędu 4 tys. złotych. Jeśli na cmentarzu znajduje się już kolumbarium, w którym można wykupić miejsce pochówku to jedyne koszty. Tymczasem na żadnym cmentarzu nie kupimy gotowego grobowca, w którym można od ręki pochować zmarłego. Nagrobek trzeba dopiero zamówić i pokryć koszty jego wykonania. Nie dość, że znacznie droższe, to rozwiązanie w postaci tradycyjnego nagrobka bywa również czasochłonne.

Kolumbaria od strony estetycznej

Estetyka to niekwestionowana zaleta kolumbarium. Najczęściej do jego budowy wykorzystywany jest mur otaczający cmentarz. Odświeżenie wyglądu jego ogrodzenia już na wstępie ma walory estetyczne. Dodatkowo kolumbaria są wykonywane według różnych projektów. Często przykuwają uwagę elegancją, szlachetnością i prostotą formy. Posiadają także subtelne zdobienia, rzeźbienia i inne dodatki, które podkreślają rangę miejsca pochówku. Kolumbaria to więc ciekawe i zwracające na siebie uwagę elementy architektury. Wykonane przez firmę, która dopracuje w nich każdy szczegół, stanowią najlepsze rozwiązanie, jeśli szukasz miejsca pochówku dla bliskiej osoby.

Kamieniarstwo Zając – wykonujemy kolumbaria i nie tylko

Wykonujemy kolumbaria, jak i zwykłe grobowce na trumny. Poza tym specjalizujemy się w innych wyrobach budowlanych oraz pracach okazjonalnych, zleconych przez klienta. Posiadamy duże doświadczenie, ponieważ od wielu lat realizujemy zamówienia na produkty granitowe, marmurowe czy produkty z konglomeratu. Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta, więc zapraszamy do kontaktu – można z nami ustalić wszelkie szczegóły. Kamieniarstwo Zając to firma działająca od 1992 roku, której możesz w pełni zaufać.

 

No Comments

Post A Comment